معرفی چرم اصل و راه های تشخیص آن

انواع چرم ایرانی

معمولا چرم کاربردهای زیادی در صنعت مد و پوشاک و همچنین مبلمان و غیره دارد که مورد استقبال زیادی توسط مردم قرار گرفته است.

معرفی چرم و نحوه نگهداری از آن

یکی از اصولی که راجب چرم ها باید دانست نحوه نگهداری آنها می باشد چرا که محصولی حساس تر نسبت به دیگر پارچه ها است و بهتر طریقه نگهداری آن را بدانید.

بهتر است چرم را دمایی متعادل در منزل یا مکانی که در آن هستید قرار دهید چرا هوای خیلی سرد یا گرم باعث آسیب و ترک شدن این کالا خواهد شد و آسیبی جبران ناپذیر می زند.

همچنین برای تمیز کردن این کالا نباید از هر محصولی استفاده کنید و می توان با مقداری آب ولرم همراه با کمی شامپو بچه و دو الی سه قطره سرکه سفید نیز آن را براق و تمیز کرد.

از پارچه های نرم و لطیف برای تمیزکاری سطح چرم استفاده کنید چرا که دیگر پارچه ها باعث خش شدن و آسیب زدن به سطح کار می شوند.

از دیگر راه های نگهداری صحیح از این محصول این است که آن را در تابش مستقیم نور قرار ندهید زیرا گرمای زیاد و طولانی محصول را خشک و شکننده می کند.

در واقع برای کالاهای چرمی که تا چند وقت قصد استفاده از آن را ندارید بهتر است که در جایی خشک و خنک محصول را نگهداری کنید و اگر رطوبتی به آن برسد دچار کپک زدگی نیز می شود.

مراقب باشید که محصول چرم شما در نزدیکی و معرض وسایل تیز و برنده قرار نگیرد و اگر دچار سوراخ و خراشیدگی شود دیگر قابل ترمیم نخواهد بود.

برای مراقبت بیشتر از کالای چرم خود آن را زیاد نکشید و با پر کردن آن دچار کشیدگی و آسیب زدن به پارچه نشوید چرا که شکل و جلای اولیه خود را نیز از دست خواهد داد.

دسته بندی انواع چرم اصل

چرم ها انواع مختلفی دارند که دارای درجه و کیفیت مختلفی هستند و برخی از آنها از مرِغوبیت بیشتری برخوردار هستند و نوع درجه یک محسوب می شوند.

از نظر درجه اگر بخواهیم بهترین چرم را معرفی کنیم نوع پوست گاوی نیز از همه نوع درجه یک تر است که اولین پوست در بین پوست حیوانات است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

همچنین دیگر پوست هایی که از درجه کیفیت بالایی برخوردار هستند می توان به پوست حیواناتی چون بز، گوسفند، شترمرغ و غیره اشاره کرد که در کل جهان از آنها برای تولید بهترین چرم استفاده می شود.

به طور کلی چرم ها انواع مختلفی دارند که بسیار زیاد و هریک دارای کاربردهای خاص خود هستند همچنین دارای درجه و ویژگی متنوعی نیز می باشند.

معمولا نوع چرم درجه یک دارای ظاهری سالم است که اثری از بریدگی و یا بیماری در آن دیده نمی شود و باقی مانده جراحت ها و فساد و گندیدگی روی سطح آن وجود ندارد.

پشت یک چرم درجه یک بسیار ضخیم و لش دار می باشد و فاصله ضایعات آن هم بیشتر ۱ تا ۲ سانتی متر نیست و دارای فرم اصلی و شفافی می باشد که ظاهر زیبای خود را حفظ کرده است.

 بنابراین از روی ظاهر این محصول می توان به درجه یک بودن و کیفیت بالای آن پی برد چرا که تفاوت زیادی با نوع درجه دو و سه و دیگر نوع چرم نیز دارد.

محصولات چرمی

همانطور که گفتیم چرم ها از پوست حیوانات مختلفی نیز تهیه می شوند و از آن برای تولید مد و پوشاک و دیگر صنایع دستی نیز استفاده های زیادی می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *