چرم ایرانی اصل را از کجا خریداری کنیم؟


معمولا چرم ها توسط کلی فروشان و تاجرانی که قصد تجارت این محصول پرطرفدار را دارند به صورت عمده خریداری می شود‌ چرا که سود بیشتری می توانند دریافت کنند.

جهت آشنایی کلی با انواع چرم ایرانی اصل و نحوه تشخیص آن و خریداری آن در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد چرم ایرانی اصل در صنایع دستی

در واقع چرم ها از دباغی پوست حیوانات نیز تهیه می شوند و از قدیم در رفع نیازهای انسان نقش مهمی داشته اند چه از نظر غذایی و چه مد و پوشاک که در دیر باز برای غذای خود حیوانات را شکار و پوست آن را برای تهیه وسایل دیکر به کار می گرفتند.

همچنین از صنایع دستی مهم چرم ها هستند که کاربرد زیادی در این صنعت دارند و وسایل مختلفی از جمله پوشاک و کیف و کفش و غیره از آن تولید می شود.

چرم ها نقش مهمی در صنایع دستی کشور ما ایران دارند چرا که از آن می توان بهترین محصولات چرمی و شیک را تهیه کرد و به دست مردم رساند و طرفداران زیادی را هم جذب خود کرده است.

معمولا در ایران یکی از هنرهای اصیل چرم دوزی می باشد که جزء صنعت دستی و با ارزش محسوب می شود چرا که با زحمت زیاد و توسط کارکنان حرفه ای نیز بافته می شود.

افراد زیادی در صنایع دستی مشغول به کار هستند که یکی از این صنایع همین چرم ها می باشد و جزء پر کاربرد ترین محصولات در این صنعت شناخته شده است و افراد زیادی را هم شاغل کرده است.

مراحل مختلفی برای تهیه چرم طی می شود که از قبل دباغی کردن پوست نیز آنها را انجام می دهند از جمله خشک کردن، حذف اضافات خیساندن و لش زدایی و غیره که بعد از این مراحل وارد صنعت دست و به محصولات مختلفی تبدیل می شود.

از دیگر کاربردهای چرم در صنایع دستی این است که آن را می توان در انواع طرح و رنگ ها به محصولات زیبایی تبدیل کرد و به صورت های مختلفی نیز آن را بافت و شکل مورد نظر را روی آن اجرا کرد.

چرم چرم ایرانی اصل و مشخصات آن

به طور کلی چرم ها دارای مدلهای متنوعی هستند که یکی از آنها نوع خانواده می باشد و دارای ارزش بالایی است و توسط پوست گاو و گوسفند و همچنین خزنده ها تهیه می شود و نوعی کمیاب هم می باشد.

همچنین این چرم خانواده در صنعت تولیدات کیف و کفش بخاطر ویژگی های خاصی که پیدا کرده است طرفداران و علاقمندان زیادی نیز دارد‌.

در واقع استحکام بالای این نوع چرم از خصوصیات برجسته و مهم آن است و در مقایسه با دیگر چرم های رایج نیز بالاترین کیفیت را دارد و درسته درجه یک ها قرار می گیرد.

ویژگی دیگری که چرم های خانواده دارند این است که در برابر آسیب های مختلف زیست محیطی و ضربات و رسیدن آب به سطح آن از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

اگر در نگهداری این نوع محصول دقت کافی داشته باشید و نکات و اصول آنرا رعایت کنید می توان سال‌ های طولانی از آن استفاده کرد و این امر باعث می شود یک سرمایه ارزشمند نیز محسوب شود‌.

فرآوری این محصول آسیب کمی به حیوانات و محیط زیست می زند و این یک ویژگی خاص و ارزشمند این نوع چرم می باشد و بسیار سازگار با محیط  و به صورت طبیعی است.

اگر دنبال جذابیت و تیپ خاصی هستید پیشنهاد می شود از چرم خانواده بهره بگیرید چرا که پوسته آن قابل قبول است و دارای درخشش و زیبایی ویژه ای است که ظاهری خاص را به شما هدیه می دهد.

اطلاعاتی در مورد چرم ایرانی اصل

چرم ها موادی با دوام و مستحکم هستند که با دباغی پوست برخی حیوانات نیز تهیه و تولید می شوند که بخاطر ویژگی تنفس پذیری آنها جایگاه بالا و مهمی در صنعت مد و پوشاک دارند.

در واقع پوست حیوانات فساد پذیر هستند و به زودی خراب می شوند اما با ایجاد تغییرات و ترفندهایی روی آن، محصول را به چرم های طبیعی و انعطاف پذیری تبدیل می کنند.

همچنین این محصول دارای مدلهای مختلفی چون چرم  فول گرین، جیر، اشبالت و نبوک هستند که نوع اول چرمی لایه لایه نشده است و از پوست گاو و گوسفند تهیه می شود.

مدل چرم جیر هم که سطح آن صاف است و حالت مخملی مانند دارد و در تولید دستکش ها و انواع چکمه ها و غیره از آن استفاده و از پوست حیواناتی چون بز و گوسفند ساخته می شود‌.

چرم اشبالت هم از لایه های زیرین پوست گاوی به دست می آید که چرم ضخیم گاو را ورقه ورقه و جیر را می سازند همچنین نوع نبوک هم مانند فول گرین است و تراکم و الیاف بیشتری دارد.

بنابراین چرم ها بسیار متنوع هستند که نوع طبیعی و مصنوعی آن باهم فرق دارد و هرکدام دارای ویژگی های خاص خود هستند و علاقه مندان مخصوص خود را دارند.

چگونگی تشخیص چرم ایرانی اصل

به طور کلی چرم ها دو دسته هستند یکی نوع طبیعی و دیگری مصنوعی که راه های زیادی برای تشخیص این دو از یکدیگر وجود دارد چرا که موارد مختلفی این دو را از هم متمایز می کند‌.

برای تشخیص چرم اصلی باید ابتدا به سطح کار دقت کرد چرا که نوع مصنوعی بر خلاف طبیعی دارای سطحی یکسان و طراحی های تکراری می باشد.

همچنین چرم های مصنوعی مقابل گرما و حرارت و یا آتش زود جمع می شوند و واکنش نشان می دهند و سریع دود سیاه از آن بیرون می آید که بوی خاصی هم دارد اما نوع طبیعی مقاوم در برابر حرارت است‌.

چرم های نوعی غیر اصلی در قسمت برش خورده ی آنها الیافی دیده نمی شود بر خلاف نوع اصلی که دارای الیاف رشته ای و قابل مشاهده هستند که این ویژگی آنها را از هم متمایز می کند.

دیگر راه تشخیص این دو محصول از یکدیگر این است که با نگاهی به جنس پارچه می توان فهمید که اصلی و طبیعی می باشد یا غیر اصلی و آن این است که نوع مصنوعی بر خلاف طبیعی که از پوست طبیعی حیوانات تهیه شده از جنس پلاستیکی می باشد.

از راه های دیگر برای مشخص نمودن نوع طبیعی و مصنوعی این است که بوی نوع اصلی بسیار تند و تیز تر از نوع غیر طبیعی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *